2018-12-18
Turniej Siatkówki Dziewcząt
2018-12-06
Mikołajki
2018-11-09
"Rekord dla Niepodległej"
2018-10-14
Dzień Edukacji Narodowej
  • Temperatura: 6.3°C
  • Odczuwalna: 5.8°C
  • Wilgotność: 58%
  • Kierunek wiatru: W
  • Prędkość wiatru: 0.0km/hr
  • Ciśnienie: 1012.6hPa
  • Opady z 24h: 0.2mm

Stacja pogodowa

"Dzień 1 marca od kilku lat obchodzony jest w naszej Ojczyźnie jako Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Przygotowując się do obchodów tego święta uczniowie Publicznego Gimnazjum w Inowłodzu wzięli udział w specjalnie przygotowanych pod tym kątem lekcjach historii oraz zajęciach koła historycznego. Mieli okzaję zapoznać się z problematyką Żołnierzy Wyklętych i pozanać realia życia w Polsce w pierwszych latach po zakończeniu wojny. Korzystająć z materiałów graficznych, tekstów żródłowych i wspomnień poznali życiorysy wybranych bohaterów represjonowanych przez komunistyczne władze PRL. W zajęciach wykorzytano także fragmenty filmów dokumentalnych i fabularnych przybliżających takie postacie jak choćby rotmistrz Witold Pilecki czy gen. Emil Fieldorf "NIL". Pod kierunkiem nauczyciela historii przygotowana została także gazetka ścienna poświęcona tematyce Żołnierzy Wyklętych."

M.Papiernik

gazetka(1)

Copyright © 2019 Publiczne Gimnazjum w Inowłodzu - Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: Dianthus
Dokument wydrukowany ze strony: www.gimnazjuminowlodz.pl/informacje/aktualnosci/dzien-zolnierzy-wykletych/