"Dzień 1 marca od kilku lat obchodzony jest w naszej Ojczyźnie jako Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Przygotowując się do obchodów tego święta uczniowie Publicznego Gimnazjum w Inowłodzu wzięli udział w specjalnie przygotowanych pod tym kątem lekcjach historii oraz zajęciach koła historycznego. Mieli okzaję zapoznać się z problematyką Żołnierzy Wyklętych i pozanać realia życia w Polsce w pierwszych latach po zakończeniu wojny. Korzystająć z materiałów graficznych, tekstów żródłowych i wspomnień poznali życiorysy wybranych bohaterów represjonowanych przez komunistyczne władze PRL. W zajęciach wykorzytano także fragmenty filmów dokumentalnych i fabularnych przybliżających takie postacie jak choćby rotmistrz Witold Pilecki czy gen. Emil Fieldorf "NIL". Pod kierunkiem nauczyciela historii przygotowana została także gazetka ścienna poświęcona tematyce Żołnierzy Wyklętych."

M.Papiernik

gazetka(1)