2017-12-20
KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK
2017-12-12
Mikołajki 2017
2017-12-07
Konkurs Plastyczny ,, Zapobiegajmy Pożarom"
2017-11-30
Andrzejki 2017
  • Temperatura: 1.6°C
  • Odczuwalna: 1.6°C
  • Wilgotność: 91%
  • Kierunek wiatru: SW
  • Prędkość wiatru: 9.7km/hr
  • Ciśnienie: 974.3hPa
  • Opady z 24h: 1.2mm

Stacja pogodowa

"Dzień 1 marca od kilku lat obchodzony jest w naszej Ojczyźnie jako Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Przygotowując się do obchodów tego święta uczniowie Publicznego Gimnazjum w Inowłodzu wzięli udział w specjalnie przygotowanych pod tym kątem lekcjach historii oraz zajęciach koła historycznego. Mieli okzaję zapoznać się z problematyką Żołnierzy Wyklętych i pozanać realia życia w Polsce w pierwszych latach po zakończeniu wojny. Korzystająć z materiałów graficznych, tekstów żródłowych i wspomnień poznali życiorysy wybranych bohaterów represjonowanych przez komunistyczne władze PRL. W zajęciach wykorzytano także fragmenty filmów dokumentalnych i fabularnych przybliżających takie postacie jak choćby rotmistrz Witold Pilecki czy gen. Emil Fieldorf "NIL". Pod kierunkiem nauczyciela historii przygotowana została także gazetka ścienna poświęcona tematyce Żołnierzy Wyklętych."

M.Papiernik

gazetka(1)

Copyright © 2018 Publiczne Gimnazjum w Inowłodzu - Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: Dianthus
Dokument wydrukowany ze strony: www.gimnazjuminowlodz.pl/informacje/aktualnosci/dzien-zolnierzy-wykletych/