2018-09-09
Klauzula informacyjna dla rodziców uczniówPublicznego Gimnazjum w Inowłodzu
2018-09-07
Rekrutacja do Szkół Ponadpodstawowych i Ponadgimnazjalnych na rok 2019/2020
2018-09-02
List Minister Edukacji Narodowej do Rodziców i Opiekunów Uczniów
2018-06-13
Dzień Narodów
  • Temperatura: 20.3°C
  • Odczuwalna: 19.5°C
  • Wilgotność: 50%
  • Kierunek wiatru: ENE
  • Prędkość wiatru: 4.8km/hr
  • Ciśnienie: 1002.7hPa
  • Opady z 24h: 0.2mm

Stacja pogodowa

"Dzień 1 marca od kilku lat obchodzony jest w naszej Ojczyźnie jako Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Przygotowując się do obchodów tego święta uczniowie Publicznego Gimnazjum w Inowłodzu wzięli udział w specjalnie przygotowanych pod tym kątem lekcjach historii oraz zajęciach koła historycznego. Mieli okzaję zapoznać się z problematyką Żołnierzy Wyklętych i pozanać realia życia w Polsce w pierwszych latach po zakończeniu wojny. Korzystająć z materiałów graficznych, tekstów żródłowych i wspomnień poznali życiorysy wybranych bohaterów represjonowanych przez komunistyczne władze PRL. W zajęciach wykorzytano także fragmenty filmów dokumentalnych i fabularnych przybliżających takie postacie jak choćby rotmistrz Witold Pilecki czy gen. Emil Fieldorf "NIL". Pod kierunkiem nauczyciela historii przygotowana została także gazetka ścienna poświęcona tematyce Żołnierzy Wyklętych."

M.Papiernik

gazetka(1)

Copyright © 2018 Publiczne Gimnazjum w Inowłodzu - Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: Dianthus
Dokument wydrukowany ze strony: www.gimnazjuminowlodz.pl/informacje/aktualnosci/dzien-zolnierzy-wykletych/