2018-03-26
Pierwszy dzień wiosny
2018-03-13
Dzień Kobiet 2018
2018-03-08
Szkolny Klub Sportowy
2018-03-01
1 marca 2018r Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
  • Temperatura: 22.9°C
  • Odczuwalna: 21.8°C
  • Wilgotność: 31%
  • Kierunek wiatru: SW
  • Prędkość wiatru: 0.0km/hr
  • Ciśnienie: 1007.0hPa
  • Opady z 24h: 0.0mm

Stacja pogodowa

"Dzień 1 marca od kilku lat obchodzony jest w naszej Ojczyźnie jako Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych. Przygotowując się do obchodów tego święta uczniowie Publicznego Gimnazjum w Inowłodzu wzięli udział w specjalnie przygotowanych pod tym kątem lekcjach historii oraz zajęciach koła historycznego. Mieli okzaję zapoznać się z problematyką Żołnierzy Wyklętych i pozanać realia życia w Polsce w pierwszych latach po zakończeniu wojny. Korzystająć z materiałów graficznych, tekstów żródłowych i wspomnień poznali życiorysy wybranych bohaterów represjonowanych przez komunistyczne władze PRL. W zajęciach wykorzytano także fragmenty filmów dokumentalnych i fabularnych przybliżających takie postacie jak choćby rotmistrz Witold Pilecki czy gen. Emil Fieldorf "NIL". Pod kierunkiem nauczyciela historii przygotowana została także gazetka ścienna poświęcona tematyce Żołnierzy Wyklętych."

M.Papiernik

gazetka(1)

Copyright © 2018 Publiczne Gimnazjum w Inowłodzu - Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: Dianthus
Dokument wydrukowany ze strony: www.gimnazjuminowlodz.pl/informacje/aktualnosci/dzien-zolnierzy-wykletych/