2018-10-14

Pierwszy miesiąc nauki, a już udało się nam

Publiczne Gimnazjum w Inowłodzu rok szkolny 2015/ 2016 rozpoczęło bardzo intensywnie.       Oprócz codziennej „lekcyjnej” pracy:

• Utworzyliśmy ekopracownię, wykorzystując 38.400,00 zł dotacji Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi na zakup sprzętu multimedialnego, komputerowego najnowszej generacji, szeregu pomocy dydaktycznych do zajęć stacjonarnych i terenowych, mebli, roślin owadożernych, wyposażenia do prowadzenia hodowli stałych i krótkotrwałych.
  • Aktywnie uczestniczyliśmy w międzynarodowej akcji ekologicznej „Sprzątanie Świata” Porządkowaliśmy okolice szkoły. Oprócz zbiórki śmieci dokonaliśmy także ich segregacji.
  • 25 września 9-osobowa drużyna uczestniczyła w Powiatowych Biegach Przełajowych. Troje uczniów punktowało dla szkoły w ramach całorocznej Gimnazjady. W pierwszej dziesiątce uplasował się Szymon Szczepański z klasy IIIA.
  • Uczniowie spotkali się z p. Anettą Markiewicz – terapeutką  z Arki Nadziei  w Tomaszowie Maz. na warsztatach poświęconych profilaktyce AIDS współfinansowanych przez Wojewodę Łódzkiego
  • We współpracy z Fundacją PROEM w Zakościelu,  uczniowie klasy IIIA nakręcili film według scenariusza własnego pomysłu oraz złożyli wniosek w konkursie ogłoszonym przez MEN               pt: „Książki moich marzeń”
  • Grupa uczniów klasy II i III wzięła udział w spotkaniu przygotowującym do Światowych Dni Młodzieży w Lubochni przygotowanym przez wspólnotę młodzieżową EFFATA.

DSC 1423DSC 1425DSC 1426DSC 1427