2018-10-14

GIMNAZJALNA PROFILAKTYKA

Publiczne Gimnazjum w Inowłodzu podejmuje szereg różnorodnych działań o charakterze profilaktycznym, czyi zapobiegawczym.

Wychowanie nastolatka, to ogromne wyzwanie, które wymaga zaangażowania wszystkich środowisk.

Funkcjonowanie we współczesnym świecie wymaga, by uczeń dokonywał samodzielnych wyborów, kształtował i rozwijał swoje zainteresowania, był zmotywowany do uczenia się a przede wszystkim był odpowiedzialny za podejmowane decyzje.

W ostatnim czasie zaproponowaliśmy naszym uczniom kilka form profilaktycznego wsparcia:

- warsztaty prowadzone przez panią psycholog Katarzynę Tomala miały na celu doskonalenie umiejętności porozumiewania się, rozwijanie poczucia własnej wartości. Ma to istotny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie młodzieży  w środowisku lokalnym

-akcje klas „zdrowy posiłek”- polegają na proponowaniu zdrowych przekąsek, eliminujących „puste kalorie”, podpowiadające ciekawe sposoby przygotowania zdrowych posiłków

-wyjazdy na basen, które uczą pływania, zachęcają do aktywnego spędzania wolnego czasu a przede wszystkim korygują postawy i sylwetki.

DSCF0548DSCF0550DSCF0551DSCF0555