2018-12-18
Turniej Siatkówki Dziewcząt
2018-12-06
Mikołajki
2018-11-09
"Rekord dla Niepodległej"
2018-10-14
Dzień Edukacji Narodowej
  • Temperatura: 4.9°C
  • Odczuwalna: 4.6°C
  • Wilgotność: 65%
  • Kierunek wiatru: W
  • Prędkość wiatru: 0.0km/hr
  • Ciśnienie: 1012.7hPa
  • Opady z 24h: 0.2mm

Stacja pogodowa

DSC 038223 maja 2013 roku Publiczne Gimnazjum w Inowłodzu gościło w progach szkoły uczestników I PRZEGLĄDU TEATRÓW MŁODZIEŻOWYCH o charakterze profilaktycznym.
Do konkursu zgodnie z planem przystąpiło 5 Szkół
z powiatu tomaszowskiego. Wśród nich znalazły się Gimnazja
z Rzeczycy, Ujazdu, Tomaszowa Maz., Lubochni i Inowłodza.  Nasza zabawa w Teatr niosła ze sobą głębokie przesłanie, ponieważ przez sztukę dotknęliśmy tematów trudnych związanych z patologią społeczną trapiącą różne dziedziny naszego życia i szeroko pojętą profilaktykę. Sądzimy, że przygotowujemy uczniów do odgrywania różnych ról społecznych w zmieniającej się rzeczywistości. Uważamy, że w znacznej mierze osiągnęliśmy główny cel Przeglądu DOTYKAJĄC ŻYCIA PRZEZ SZTUKĘ z uwagi na regulaminowy charakter profilaktyczny każdej sztuki, która treścią nawiązywała do  podanych bądź zbliżonych problemów: zachowania społeczne, stosunki rodzinne, układy koleżeńskie, kontakty uczniowskie, trudności w nauce, lęki i frustracje dziecięce, uzależnienia, przemoc fizyczna i psychiczna.

Sztuki  oceniało  Jury powołane przez szkołę w składzie:

1. Renata Dąbrowicz-koordynator ds. profilaktyki, członek  GKRPA

2. Zdzisława Ryl- kurator sądowy

3. Barbara Opacka – Filolog, przewodnicząca GKRPA, TPD

4. Katarzyna Stępowska – Kierownik świetlicy środowiskowej

6. Małgorzata Mochola - przedstawiciel GOPS-u

7. Daniel Wawrzyniak – Rada Rodziców

W wyniku obrad Komisji Grand Prix  I Przeglądu zdobyło Publiczne Gimnazjum nr 4 w Tomaszowie Maz. za sztukę           pt. „Jeż” przygotowaną przez Jolantę Olczyk.

Wyróżnienia zdobyły:

1.Publiczne Gimnazjum w Rzeczycy za sztukę pt. „ Rzuć palenie -wygraj zdrowie”. Op. Anna Malczewska

2.Publiczne Gimnazjum w Ujeździe za Trzy miniatury pt.„ Dama na wieży”, „ Jaś i Małgosia”, „ Szkoda babci”. Op. Marta Młynarczyk.

3.Publiczne Gimnazjum w Lubochni za sztukę pt. „ Promile  w wydychanym powietrzu”. Op. Anna Skoneczna.

4 Publiczne Gimnazjum w Inowłodzu ze sztuką „ Ostatni przystanek”. Op. Izabela Pelińska.

Zwycięska szkoła otrzymała z rąk wójta Gminy Inowłódz Zenona Chojnackiego Puchar i główną nagrodę Przeglądu jaką był dobrej marki radiomagnetofon. Pozostałe szkoły otrzymały również radiomagnetofony o nieznacznie niższej wartości. Ponadto przyznano i wręczono nagrody za kreacje aktorskie pierwszo- i drugoplanowe w postaci dyplomów, kalkulatorów, toreb młodzieżowych , gier. Nauczyciele przygotowujący sztuki otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki w postaci parasoli  i kwiatów dekoracyjnych. Dyrektor szkoły Pani Małgorzata Tabor przyznała nagrodę specjalną     w postaci pluszowego misia uczennicy  z Publicznego Gimnazjum w Lubochni za wyjątkową kreację aktorską. Jurorom podziękowaliśmy za trudną             i odpowiedzialną pracę dyplomami  i ceramicznymi drobiazgami. Wszyscy uczestnicy otrzymali poczęstunek. Dla uczniów były pączki, cukierki i napój, natomiast dla gości przygotowaliśmy słodki stół  z kawą i herbatą. Ogółem I Przegląd Teatrów Profilaktycznych objął swym zasięgiem 198 uczniów i 38 dorosłych z powiatu tomaszowskiego. Głównym sponsorem były Gminne Komisje Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędach Gminy w Inowłodzu, Lubochni, Rzeczycy i Ujazdu oraz Rada Rodziców przy Gimnazjum w Inowłodzu. Organizatorzy dziękują Komisjom oraz Radzie Rodziców za zaufanie i wsparcie finansowe, dzięki któremu I Przegląd Teatrów Młodzieżowych w Inowłodzu był atrakcyjny i pełen ciekawych nagród.

 

DSC 0670DSC 0673DSC 0681DSC 0705
DSC 0708DSC 0712DSC 0720DSC 0398
DSC 0423DSC 0509DSC 0512DSC 0622
DSC 0456   

Copyright © 2019 Publiczne Gimnazjum w Inowłodzu - Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: Dianthus
Dokument wydrukowany ze strony: www.gimnazjuminowlodz.pl/informacje/aktualnosci/i-przeglad-teatrow-mlodziezowych/