2018-12-18
Turniej Siatkówki Dziewcząt
2018-12-06
Mikołajki
2018-11-09
"Rekord dla Niepodległej"
2018-10-14
Dzień Edukacji Narodowej
 • Temperatura: 6.3°C
 • Odczuwalna: 5.8°C
 • Wilgotność: 58%
 • Kierunek wiatru: W
 • Prędkość wiatru: 0.0km/hr
 • Ciśnienie: 1012.6hPa
 • Opady z 24h: 0.2mm

Stacja pogodowa
 1. WYNIKI

GRAND PRIX  Przeglądu zdobyło Publiczne Gimnazjum w Ujeździe

WYRÓŻNIENIAMI nagrodzono  gimnazja z Lubochni, Rzeczycy i Inowłodza

Za najlepsze kreacje aktorskie nagrodzono:

 • Z gimnazjum w Inowłódzu: Joannę Pucko i Bartosza Stępnia
 • Z gimnazjum w Rzeczycy: Ewę Staruch, Natalię Pawłowską i Karolinę Jędryka
 • Z gimnazjum w Ujeździe: Emilię Jaxa-Kwiatkowską i Milenę Karlińską
 • Z gimnazjum w Lubochni:  Monikę Reszka, Aleksandrę Nowak.  Za mistrzowsko wykonane piosenki: Maksymiliana Miszczyka, Szymona Gawlikowskiego i Katarzynę Szubę oraz za występ mima: Macieja Czerwonkę
 1. CEL

Do organizacji Przeglądu skłoniło nas przekonanie, że  „zabawa w teatr” jest doskonałym sposobem na wychowanie późniejszego widza teatralnego, który będzie odczuwał potrzebę kontaktu z teatrem, będzie reagował na piękno żywego słowa, na precyzję ruchu, na gest, barwę, światło,  itp.

Praca nad przedstawieniem to również okazja do wielokierunkowego rozwoju intelektualnego i emocjonalnego. Uczeń  poszerza swoją wiedzę na temat literatury, rozwija wyobraźnię, staje się bardziej twórczy, bardziej wrażliwy na poprawną i wyrazistą wymowę. Uczeń,  biorący udział w przedstawieniu uczy się radzić sobie z tremą, staje się bardziej pewny siebie, ma szanse doświadczyć ogromnej satysfakcji z osiągniętego sukcesu, jest to wreszcie doskonała okazja do budowania więzi między uczniami.

Nasza zabawa niesie ze sobą przesłanie głębsze. Pragniemy przez sztukę dotknąć tematów trudnych, związanych z patologią społeczną, trapiących różne dziedziny naszego życia i szeroko pojętą profilaktykę.  Chcemy przygotować uczniów do odgrywania ról społecznych w zmieniającej się rzeczywistości. Pokazujemy konkretne rozwiązania trudnych sytuacji życiowych, z którymi dorastający człowiek się spotyka.

 

Udział w przeglądzie przedstawień profilaktycznych wymaga od wybranej grupy uczniów z danej szkoły wielotygodniowej pracy w grupie. Sprzyja również dogłębnemu przeanalizowaniu problemu nurtującego młodzież. Odwołując się do indywidualności każdej jednostki sprzyjamy wydobywaniu i rozwijaniu najbardziej pożądanych cech osobowości człowieka. Rozwijamy samodzielność w myśleniu i kreatywność zarówno uczniów, jak i opiekunów grup teatralnych. Kształcimy umiejętność nawiązywania dialogu a także aktywność emocjonalną pozwalającą samodzielnie dochodzić do wiedzy. Uczeń ma szansę odkryć to wszystko, co jest poza nim, a także i to, co jest w nim samym. Poprzez wysiłki emocjonalne i fizyczne wyobrażenie staje się czynem. Gra aktorska wymaga od uczestników pełnego uczuciowego i emocjonalnego zaangażowania a to ma naszym zdaniem pomóc im w głębszym i bardziej osobistym dotarciu do określonego problemu, a doświadczenie fikcyjne przekształcić w doświadczenie rzeczywiste. Nieocenioną dziedziną wychowania jest w obecnych czasach uczenie kontaktów interpersonalnych. Poprzez teatr uczymy się zrozumieć co to znaczy być sobą w grupie, uczymy się wyrażania siebie w sposób ekspresyjny, by później móc zastosować zdobyte doświadczenia grupowe bezpośrednio w życiu w szerszym środowisku społecznym.

 1. ADRESACI

Młodzież gimnazjalna  z powiatu tomaszowskiego w wieku 13 – 16 lat, a więc w okresie najburzliwszego budowania obrazu świata, wyboru autorytetów, stylów bycia, dokonywania wyborów

 1. NAGRODY

SPONSORZY: Gminne Komisje Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z gmin Inowłódz, Lubochnia, Ujazd, Rzeczyca oraz Kopalnia Chalcedon z Inowłodza

Każda szkoła otrzymała nagrodę w postaci tablicy flipchart, Ujazd dodatkowo puchar a najlepsi aktorzy indywidualne prezenty.

 1. JURY: przewodnicząca – p. kurator sądowy – Zdzisława Ryl

Członkowie: p. Barbara Opacka – Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Inowłodzu

                    p. Monika Dzierżanowska – świetlica środowiskowa w Spale

                     p. Aneta Markiewicz – terapeuta, Arka Noego

                    p. Renata Dąbrowicz - Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Inowłodzu

                   p. Daniel Wawrzyniak – przewodniczący Rady Rodziców Publicznego Gimnazjum w Inowłodzu

 1. NAGRODA SPECJALNA

Nagrodę Wdzięczności im. Zbigniewa Godlewskiego  za całokształt działań profilaktycznych na rzecz młodzieży Publicznego Gimnazjum w Inowłodzu przyznano                   p. Barbarze Opackiej.

 

II Przegląd Teatrów Młodzieżowych

DSC 0194DSC 0197DSC 0308DSC 6127
DSC 6130DSC 6133DSC 6135DSC 6141
DSC 6143DSC 6154DSC 6167DSC 6173
DSC 6181DSC 6182DSC 6189DSC 6196
DSC 6197DSC 6199DSC 6200 

Copyright © 2019 Publiczne Gimnazjum w Inowłodzu - Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: Dianthus
Dokument wydrukowany ze strony: www.gimnazjuminowlodz.pl/informacje/aktualnosci/ii-przeglad-teatrow-mlodziezowych/