2017-12-20
2017-12-12
Mikołajki 2017
2017-12-07
Konkurs Plastyczny ,, Zapobiegajmy Pożarom"
2017-11-30
Andrzejki 2017
  • Temperatura: -2.6°C
  • Odczuwalna: -2.7°C
  • Kierunek wiatru: S

1. WYNIKI

GRAND PRIX  Przeglądu zdobyło Publiczne Gimnazjum w Ujeździe

WYRÓŻNIENIAMI nagrodzono  gimnazja z Lubochni, Rzeczycy i Inowłodza

Za najlepsze kreacje aktorskie nagrodzono:

• Z gimnazjum w Inowłódzu: Joannę Pucko i Bartosza Stępnia
  • Z gimnazjum w Rzeczycy: Ewę Staruch, Natalię Pawłowską i Karolinę Jędryka
  • Z gimnazjum w Ujeździe: Emilię Jaxa-Kwiatkowską i Milenę Karlińską
  • Z gimnazjum w Lubochni:  Monikę Reszka, Aleksandrę Nowak.  Za mistrzowsko wykonane piosenki: Maksymiliana Miszczyka, Szymona Gawlikowskiego i Katarzynę Szubę oraz za występ mima: Macieja Czerwonkę
  1. CEL

Do organizacji Przeglądu skłoniło nas przekonanie, że  „zabawa w teatr” jest doskonałym sposobem na wychowanie późniejszego widza teatralnego, który będzie odczuwał potrzebę kontaktu z teatrem, będzie reagował na piękno żywego słowa, na precyzję ruchu, na gest, barwę, światło,  itp.

Praca nad przedstawieniem to również okazja do wielokierunkowego rozwoju intelektualnego i emocjonalnego. Uczeń  poszerza swoją wiedzę na temat literatury, rozwija wyobraźnię, staje się bardziej twórczy, bardziej wrażliwy na poprawną i wyrazistą wymowę. Uczeń,  biorący udział w przedstawieniu uczy się radzić sobie z tremą, staje się bardziej pewny siebie, ma szanse doświadczyć ogromnej satysfakcji z osiągniętego sukcesu, jest to wreszcie doskonała okazja do budowania więzi między uczniami.

Nasza zabawa niesie ze sobą przesłanie głębsze. Pragniemy przez sztukę dotknąć tematów trudnych, związanych z patologią społeczną, trapiących różne dziedziny naszego życia i szeroko pojętą profilaktykę.  Chcemy przygotować uczniów do odgrywania ról społecznych w zmieniającej się rzeczywistości. Pokazujemy konkretne rozwiązania trudnych sytuacji życiowych, z którymi dorastający człowiek się spotyka.

Udział w przeglądzie przedstawień profilaktycznych wymaga od wybranej grupy uczniów z danej szkoły wielotygodniowej pracy w grupie. Sprzyja również dogłębnemu przeanalizowaniu problemu nurtującego młodzież. Odwołując się do indywidualności każdej jednostki sprzyjamy wydobywaniu i rozwijaniu najbardziej pożądanych cech osobowości człowieka. Rozwijamy samodzielność w myśleniu i kreatywność zarówno uczniów, jak i opiekunów grup teatralnych. Kształcimy umiejętność nawiązywania dialogu a także aktywność emocjonalną pozwalającą samodzielnie dochodzić do wiedzy. Uczeń ma szansę odkryć to wszystko, co jest poza nim, a także i to, co jest w nim samym. Poprzez wysiłki emocjonalne i fizyczne wyobrażenie staje się czynem. Gra aktorska wymaga od uczestników pełnego uczuciowego i emocjonalnego zaangażowania a to ma naszym zdaniem pomóc im w głębszym i bardziej osobistym dotarciu do określonego problemu, a doświadczenie fikcyjne przekształcić w doświadczenie rzeczywiste. Nieocenioną dziedziną wychowania jest w obecnych czasach uczenie kontaktów interpersonalnych. Poprzez teatr uczymy się zrozumieć co to znaczy być sobą w grupie, uczymy się wyrażania siebie w sposób ekspresyjny, by później móc zastosować zdobyte doświadczenia grupowe bezpośrednio w życiu w szerszym środowisku społecznym.

1. ADRESACI

Młodzież gimnazjalna  z powiatu tomaszowskiego w wieku 13 – 16 lat, a więc w okresie najburzliwszego budowania obrazu świata, wyboru autorytetów, stylów bycia, dokonywania wyborów

1. NAGRODY

SPONSORZY: Gminne Komisje Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z gmin Inowłódz, Lubochnia, Ujazd, Rzeczyca oraz Kopalnia Chalcedon z Inowłodza

Każda szkoła otrzymała nagrodę w postaci tablicy flipchart, Ujazd dodatkowo puchar a najlepsi aktorzy indywidualne prezenty.

1. JURY: przewodnicząca – p. kurator sądowy – Zdzisława Ryl

Członkowie: p. Barbara Opacka – Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Inowłodzu

p. Monika Dzierżanowska – świetlica środowiskowa w Spale

p. Aneta Markiewicz – terapeuta, Arka Noego

p. Renata Dąbrowicz - Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Inowłodzu

p. Daniel Wawrzyniak – przewodniczący Rady Rodziców Publicznego Gimnazjum w Inowłodzu

1. NAGRODA SPECJALNA

Nagrodę Wdzięczności im. Zbigniewa Godlewskiego  za całokształt działań profilaktycznych na rzecz młodzieży Publicznego Gimnazjum w Inowłodzu przyznano                   p. Barbarze Opackiej.

II Przegląd Teatrów Młodzieżowych

DSC 0194DSC 0197DSC 0308DSC 6127