2018-11-09
  • Odczuwalna: -6.1°C
  • Kierunek wiatru: WSW

Na dobrą komedię do Warszawy

Klasa IB Publicznego Gimnazjum w Inowłodzu wyjechała 03.02.2016r  na spektakl do teatru Kwadrat. Sztuka pt: „ Co ja panu zrobiłem, Pignon?” w reżyserii Wojciecha Adamczyka,  w doborowej obsadzie znanych aktorów (Paweł Wawrzecki, Grzegorz Wons, Andrzej Grabarczyk, Renata Dancewicz, Marek Siudym) spotkała się z niezwykle gorącym odbiorem uczniów. Niekończące się, emocjonalne  rozmowy po spektaklu są dowodem na to, że dla uczniów szkoły wiejskiej kontakt z kulturą jest źródłem indywidualnych przeżyć a także sposobem rozładowania emocji.

Klasa IB ( zespół uzdolniony i zainteresowany aktorstwem) odnalazła tu podpowiedzi do wyrażania ekspresji na scenie, operowania głosem, przygotowania scenografii czy informacji o wystawianej sztuce.

Dziecko wiejskie w zetknięciu ze światem stołecznej kultury uczy się zachowania. Znajduje podpowiedzi, jak należy się ubrać, jak wyrazić swoje zadowolenie, zachwyt, co oznacza  dzwonek w teatrze czy jak pozyskać tańsze bilety do teatru np. przez studentów.

Uczeń bogatszy w doświadczenia wzmacnia własną samoocenę. Uczeń silny emocjonalnie jest w stanie zrealizować więcej,  niż inni się po nim spodziewają.

Wyjazd do  warszawskiego teatru jest jednym z zadań programu adaptacyjno-integracyjnego realizowanego w roku szkolnym 2015/ 2016 przez klasę IB.

W sponsoring zadania włączyli się: Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Inowłodzu. Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Inowłodzu i Kopalnia Inowłódz.

Tekst i zdjęcia: Małgorzata Tabor

DSC00234DSC00236DSC00238DSC00241