2018-12-18
Turniej Siatkówki Dziewcząt
2018-12-06
Mikołajki
2018-11-09
"Rekord dla Niepodległej"
2018-10-14
Dzień Edukacji Narodowej
  • Temperatura: 6.3°C
  • Odczuwalna: 5.8°C
  • Wilgotność: 58%
  • Kierunek wiatru: W
  • Prędkość wiatru: 0.0km/hr
  • Ciśnienie: 1012.6hPa
  • Opady z 24h: 0.2mm

Stacja pogodowa

Pierwszy dzień wiosny powitaliśmy radośnie, ponieważ spędziliśmy go poza szkołą.

Nasi uczniowie po pierwszej lekcji pojechali do kina na film Łukasza Palkowskiego "Najlepszy". Ekranizacja biografii Jerzego Górskiego, narkomana, który pokonał nałóg i odniósł największe zwycięstwa sportowe, wzbudziła w nas ogromne emocje. Była to niezwykle istotna lekcja, gdyż problem narkotyków ciągle krąży wokół nas i nałóg ten wabi kolejnych młodych, nieświadomych zagrożeń ludzi.

Następnie po powrocie razem z p. Ewą Godlewską, p. Marcjanną Filipińską i p. Maksymilianem Papiernikiem uczniowie omawiali film i podzielili się swoimi refleksjami nad historią bohatera. Dyskusja po raz kolejny udowodniła jak ważną rolę odgrywa profilaktyka i zwyczajna rozmowa, wysłuchanie naszych podopiecznych. Każde ich pytanie i wątpliwość zaistniałe w czasie projekcji mogliśmy wyjaśnić i naprowadzić na właściwe tory.

A po dyskusji przeprowadziliśmy konkurs i sprawdziliśmy, które fakty z filmu nasi uczniowie zapamiętali. Oczywiście za poprawne odpowiedzi były słodkie nagrody:-)

Dodatkową atrakcją była krótka lekcja origami, podczas której p. Ewa Godlewska pokazała jak z kolorowej kartki papieru wyczarować wielkanocnego zająca, a nawet całą rodzinkę.

Uczniowie przygotowali również dekoracje świąteczne na Wielkanoc, więc czas był spędzony pracowicie, ale już z wiosną w sercu, tym bardziej, że przez okna wpadało rozgrzane marcowe słońce. A czekaliśmy na nie przecież tak długo...

Chcielibyśmy także bardzo serdecznie podziękować za wsparcie finansowe wójtowi,

panu Bogdanowi Kąckiemu oraz Gminnej Komisji do Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Niech wiosna będzie z Wami.

Pierwszy dzień wiosny

IMG 2353
IMG 2353
IMG 2354
IMG 2354
IMG 2355
IMG 2355
IMG 2356
IMG 2356

Copyright © 2019 Publiczne Gimnazjum w Inowłodzu - Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: Dianthus
Dokument wydrukowany ze strony: www.gimnazjuminowlodz.pl/informacje/aktualnosci/pierwszy-dzien-wiosny/