2018-06-07
2018-05-28
VI Przegląd Teatrów Młodzieżowych "Na małej scenie"
2018-05-05
3 maja Dzień Konstytucji
  • Kierunek wiatru: WSW

Głównym celem akcji „Sprzątanie świata” było rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Idea rozumiana jest jako łańcuch działań, którego początkiem jest tworzenie odpadów, ich selektywna zbiórka i kończący ją recykling. To także zachęta do działań na rzecz ochrony środowiska oraz poszanowania zasobów naturalnych i racjonalnej gospodarki odpadami. Akcja miała również na celu pokazać uczniom, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska nie jest tylko coroczna zbiórka śmieci, lecz głównie zmiana nawyków w codziennym życiu, unikanie tworzenia odpadów oraz odpowiednie gospodarowanie nimi.

15 września  uczniowie   klasy II i III naszego gimnazjum,  zaopatrzeni w worki na zbiórkę śmieci i jednorazowe rękawice,  uczestniczyli w akcji ekologicznej „Sprzątanie świata”.Wśród wielu odpadów, dominowały głównie:  plastik (różnego rodzaju i wielkości torebki, butelki), szkło (głównie butelki),  puszki aluminiowe oraz papier.Czynny udział w akcji dał uczestnikom do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko, o czystość otoczenia i jakie mogą być negatywne skutki zaniechania tych działań.

Uczniami opiekowali się p. Joanna Jeske i p. Roman Rodakowski

escola 004escola 003IMG 9109IMG 9107escola 002IMG 9102escola 001