2017-12-20
2017-12-12
Mikołajki 2017
2017-12-07
Konkurs Plastyczny ,, Zapobiegajmy Pożarom"
2017-11-30
Andrzejki 2017
  • Temperatura: -2.6°C
  • Odczuwalna: -2.7°C
  • Kierunek wiatru: S

Święto Niepodległości w Publicznym Gimnazjum w Inowłodzu

Obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się w naszej gminie już w poprzedzającym je tygodniu. Uczniowie gimnazjum  9 listopada wzięli udział we mszy w intencji Ojczyzny a także oddali hołd poległym w walce o niepodległość przy płycie pamiątkowej pełniąc wartę harcerską i składając kwiaty.

W przeddzień  Święta Niepodległości lekcje przebiegały trochę inaczej niż zwykle. Ten dzień poświęcono na edukację patriotyczną młodzieży.  Harcerze wraz z Samorządem Szkolnym przygotowali pod opieką polonistki Barbary Dziubałtowskiej- Chachuły oraz komendanta hufca ZHP Inowłódz pwd. Maksymiliana Papiernika  zajęcia pod hasłem  „O Polsce i dla Polski „

Zorganizowano konkurs  szkolny „ Nasz mały patriotyzm”,  w którym rywalizowały klasy I-III. Przedstawiciele klas zmierzyli się w konkursie recytatorskim   o tematyce patriotycznej, quizie historycznym z zakresu 11 listopada oraz rozwiązywaniu krzyżówek . Jury składające się zarówno z nauczycieli jak i uczniów oceniło dodatkowo zaangażowanie klasy w konkurs min. galowy strój, wykonanie piosenek patriotycznych .

Konkurs wygrały:  klasy  III ( wychowawca Izabela Pelińska)  i IIB (wychowawca Małgorzata Tabor)

II miejsce zajęła klas IA   ( wychowawca Marcjanna Filipińska)

W konkursie recytatorskim zwyciężyły :

I miejsce Sandra Kwiatek ( klasa I B) oraz Julia Ulaszewska   ( klasa III)

II miejsce Zuzanna Badura    ( klasa II B)

W konkursie historycznym zwyciężyli uczniowie klasy III ( Mateusz Kuta, Eryk Kaproń

Andżelika Liziniewicz i Wiktoria Trzeska  uświetniły ten dzień śpiewając piosenki patriotyczne. W tej konkurencji bardzo dobrze zaprezentowała także się klasa I B

Wszyscy zwycięzcy zostali nagrodzeni książkami i słodyczami.

Na zakończenie uczniowie obejrzeli fragment filmu poświęconego pierwszym dniom niepodległości.

Zajęcia przebiegały w podniosłej atmosferze i zdrowej  rywalizacji, nad którą czuwały Weronika Kołodziejczyk, Dominika Małocha i Ewelina Koch. Przypomnieliśmy też o wywieszeniu flag na domach 11 listopada i uczestnictwie we mszy św. za ojczyznę.

Dla harcerzy hufca Inowłódz ten dzień był harcerska służbą, którą podjęło ponad 20 gimnazjalistów, za co opiekunowie serdecznie dziękują.

dyplomyharcerzejurynagrody
projekcjaQuiz1Quiz2recytacja