2018-10-14

Celem programu jest wdrażanie zasad prawidłowego żywienia i aktywności fizycznej u dzieci i młodzieży poprzez kształtowanie prozdrowotnych postaw i, w konsekwencji, zapobieganie rozwojowi nadwagi i otyłości oraz innym chorobom przewlekłym.

W ubiegłym roku nasza szkoła aktywnie uczestniczyła w programie ,którego koordynatorem jest Joanna Jeske. Wszystkie klasy wraz z wychowawcami  brały czynny udział w różnych  zadaniach  związanych z projektem. Oto kilka z nich:

• Audycja w szkolnym radiu dotycząca zdrowego żywienia,
  • Tworzenie tematycznych prezentacji w Power Point, np. na zajęciach informatyki lub inne działania
  • Festyn sportowy upowszechniających zdrowy styl życia ,
  • Zawody, turnieje sportowe-których celem jest motywowanie  do dodatkowej aktywności ruchowej.
  • Każda klasa brała udział w przygotowaniu zdrowego posiłku –„Dzień zdrowej kanapki”.

800px - Waste containers Deva1397042476682dzień sandwiczazdjegg 003
zdjegg 014zdorwe przekąskicertyfikat