• Kierunek wiatru: W

baner sks poziomSZKOLNY KLUB SPORTOWY

Program „Szkolny Klub Sportowy” jest skierowany do uczniów Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Szkół Ponadgimnazjalnych, bez względu na wiek, płeć oraz sprawność fizyczną.

Jest to model systemowego wsparcia organizacji zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży szkolnej opracowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Program ma na celu umożliwienie podejmowania dodatkowej aktywności fizycznej realizowanej w formie zajęć sportowych i rekreacyjnych pod opieką Nauczyciela prowadzącego zajęcia wychowania fizycznego w danej szkole.

Program stanowi narzędzie stymulowania i podejmowania aktywności fizycznej w szczególności wśród dzieci i młodzieży o mniejszej sprawności fizycznej, rzadziej podejmujących aktywność fizyczną w czasie wolnym, nieobjętych regularnymi formami aktywności fizycznej, np. treningami w Klubie Sportowym.

Systematyczne pozalekcyjne zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży powinny być prowadzone w różnorodnych, nowoczesnych i atrakcyjnych formach. Powinny się one odbywać na obiektach sportowych przystosowanych do prowadzenia zajęć sportowych lub w miejscach, w których można bezpiecznie przeprowadzać zajęcia w terenie.

ZAJĘCIA ODBYWAJĄ SIĘ  W PONIEDZIAŁKI I WTORKI O 7.25

OSOBA PROWADZĄCA : JOANNA JESKE