2018-10-14

WARSZTATY DLA KLAS SZÓSTYCH

10 grudnia 2014 r. Publiczne Gimnazjum w Inowłodzu gościło 36 uczniów klas szóstych ze szkół podstawowych w naszej gminie.  Uczestniczyli w dwugodzinnych warsztatach zorganizowanych przez p. Marcjannę Filipińska i p. Izabelę Pelińską. Gościom zaproponowano:

• z geografii – zajęcia poświęcone pomiarom pogody z wykorzystaniem szkolnej stacji meteorologicznej
  • z fizyki i chemii - doświadczenia wyjaśniające zjawiska życia codziennego, np. dlaczego ciasto rośnie? Co dzieje się ze strumieniem wody, gdy zbliżymy do niego naelektryzowany balonik? Jak wrzucić jajko do butelki po „Kubusiu”? itp.

Uczniowie mogli samodzielnie wykonać proste doświadczenia oraz stworzyć mapę pogody dla swojego rejonu.

Głównym celem spotkania było przybliżenie szóstoklasistom – przyszłym gimnazjalistom naszej szkoły. Zabawowa atmosfera zajęć sprzyjała poznaniu się uczniów, wymianie poglądów a przede wszystkim pokonaniu lęków przed nieznaną, nową szkołą.

Bardzo dziękujemy dyrektorom i wychowawcom klas szóstych za pomoc w organizacji spotkania.

Uczniom klas szóstych dziękujemy za aktywny udział w zajęciach.

Informujemy, że przewidujemy kolejne zajęcia dla naszych przyszłych uczniów.

DSC 0531DSC 0509DSC 0516DSC 0545
DSC 0548DSC 0551DSC 0553DSC 0555