2018-06-13
Dzień Narodów
2018-06-07
Oferta edukacyjna
2018-05-28
VI Przegląd Teatrów Młodzieżowych "Na małej scenie"
2018-05-05
3 maja Dzień Konstytucji
  • Temperatura: 19.9°C
  • Odczuwalna: 20.9°C
  • Wilgotność: 95%
  • Kierunek wiatru: WSW
  • Prędkość wiatru: 0.0km/hr
  • Ciśnienie: 991.0hPa
  • Opady z 24h: 0.0mm

Stacja pogodowa

               Z życia kulturalnego w Publicznym Gimnazjum w Inowłodzu

Obcowanie z kulturą to bardzo ważny obszar podstawy programowej w gimnazjum.

 Zadaniem  nauczycieli  na III etapie edukacyjnym jest  –oprócz wyposażenia w wiedzę-  wychowywanie  świadomego odbiorcy kultury,  wprowadzanie zarówno w tradycję, jak i kulturę XXI w., oraz uwrażliwianie ucznia na uniwersalne wartości. Niewątpliwie służą temu wszystkie wjazdy edukacyjne do kina czy teatru. Gimnazjum w Inowłodzu od wielu lat współpracuje z Teatrem Artens we Wrocławiu, który, organizując spektakle edukacyjne, dociera do widza jak najbliżej jego miejsca zamieszkania. Uczniowie z inowłodzkiego gimnazjum uczestniczyli w spektaklach organizowanych w  w Opocznie i Tomaszowie Maz. Obejrzeli „ Skapca” Moliera oraz „ Balladynę” J. Słowackiego. Udział w tych spektaklach był doskonała powtórka z literatury polskiej.

Ważnym wydarzenie kulturalnym był również  udział gimnazjalistów w spotkaniu z Wojciechem Malajkatem w  w Rzeczycy zorganizowanym przez Fundację Centrum ks. Jędrzeja Kitowicza. Spotkanie  z aktorem, reżyserem i rektorem Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie było poświęcone Skarbom Biblioteki Narodowej ks. Jędrzeja Kitowicza. Młodzież wysłuchała fragmentów „ Opisu obyczajów za panowania Augusta III” w wykonaniu aktora.

             

DSC 0132DSC 0139DSC 0140DSC 0142
DSC 0143DSC 0144DSC 0147DSC 0150

Copyright © 2018 Publiczne Gimnazjum w Inowłodzu - Wszelkie prawa zastrzeżone
Realizacja: Dianthus
Dokument wydrukowany ze strony: www.gimnazjuminowlodz.pl/informacje/aktualnosci/z-zycia-kulturalnego-/