2018-12-18
2018-10-14
  • Kierunek wiatru: W

Z życia kulturalnego w Publicznym Gimnazjum w Inowłodzu

Obcowanie z kulturą to bardzo ważny obszar podstawy programowej w gimnazjum.

Zadaniem  nauczycieli  na III etapie edukacyjnym jest  –oprócz wyposażenia w wiedzę-  wychowywanie  świadomego odbiorcy kultury,  wprowadzanie zarówno w tradycję, jak i kulturę XXI w., oraz uwrażliwianie ucznia na uniwersalne wartości. Niewątpliwie służą temu wszystkie wjazdy edukacyjne do kina czy teatru. Gimnazjum w Inowłodzu od wielu lat współpracuje z Teatrem Artens we Wrocławiu, który, organizując spektakle edukacyjne, dociera do widza jak najbliżej jego miejsca zamieszkania. Uczniowie z inowłodzkiego gimnazjum uczestniczyli w spektaklach organizowanych w  w Opocznie i Tomaszowie Maz. Obejrzeli „ Skapca” Moliera oraz „ Balladynę” J. Słowackiego. Udział w tych spektaklach był doskonała powtórka z literatury polskiej.

Ważnym wydarzenie kulturalnym był również  udział gimnazjalistów w spotkaniu z Wojciechem Malajkatem w  w Rzeczycy zorganizowanym przez Fundację Centrum ks. Jędrzeja Kitowicza. Spotkanie  z aktorem, reżyserem i rektorem Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie było poświęcone Skarbom Biblioteki Narodowej ks. Jędrzeja Kitowicza. Młodzież wysłuchała fragmentów „ Opisu obyczajów za panowania Augusta III” w wykonaniu aktora.

DSC 0132DSC 0139DSC 0140DSC 0142
DSC 0143DSC 0144DSC 0147DSC 0150